+48 722 22 33 66 biuro@p4pconsulting.pl

Nowe rozdanie

1.jpg
Nowe rozdanie

Uwaga Przedsiębiorcy !

20 marca 2018 PARP rozpoczyna nabór wniosków w 2 konkursach „Badania na rynek”, z których jeden jest przeznaczony dla miast średnich.

Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Dotacje PARP można wykorzystać na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji nowych produktów, a także na zakup nieruchomości lub budowę nowej linii produkcyjnej oraz hal.

Konieczna jest realizacja projektów wdrażających wyniki prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę samodzielnie lub na jego zlecenie bądź zakupionych, dzięki którym na rynek zostanie wprowadzony nowy, bądź znacząco ulepszony produkt, wyrób lub usługa.

PARP oferuje mikro, małym i średnim przedsiębiorcom nawet 20 mln zł wsparcia na projekt, w tym 450 tys. zł na eksperymentalne prace rozwojowe i 0,5 mln zł na usługi doradcze.

Ułatwieniem w tej edycji konkursu jest obniżenie minimalnego budżetu projektu (kosztów kwalifikowanych) dla średnich przedsiębiorców do 5 mln zł (wcześniej było to 10 mln zł). Druga istotną zmianą jest dopuszczenie w tegorocznej edycji konkursu oparcia wdrożenia nowego produktu o wyniki zakupionych prac B+R. Do tej pory musiały to być wyłącznie prace prowadzone samodzielnie lub zlecone przez Wnioskodawcę.

Zachęcamy do kontaktu z nami i napisania wniosku.