+48 722 22 33 66 biuro@p4pconsulting.pl

1,15 mld zł w 2 konkursach inwestycyjnych „Badania na rynek”,...

Bez tytułu.png
1,15 mld zł w 2 konkursach inwestycyjnych „Badania na rynek”, został niecały miesiąc na złożenie wniosków

Jeszcze niespełna miesiąc mają przedsiębiorcy na złożenie wniosków w jednym z dwóch konkursów „Badań na rynek” programu Inteligentny Rozwój. Jeden z nich przeznaczony jest wyłącznie dla firm ze średnich miast. PARP oferuje do 20 mln zł dofinansowania na projekt. Program zapewnia środki na realizację wdrożeń wyników projektów badawczych, zgodnie z hasłem: „od pomysłu do rynku”. Żeby stworzyć innowację, konieczne jest przeprowadzenie lub zlecenie prac badawczo-rozwojowych (B+R). Ich efektem musi być wprowadzenie na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów (towarów, usług).

Dotacje PARP można wykorzystać np. na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji nowych produktów, a także na zakup nieruchomości lub budowę nowej linii produkcyjnej oraz hal. Przedstawiciele MŚP mogą także otrzymać dofinansowanie na eksperymentalne prace rozwojowe oraz doradztwo.
W kryteriach oceny projektów wprowadzono zmiany, które powinny ułatwić aplikowanie, szczególnie mikro i małym przedsiębiorcom, dla których obniżono minimalną wartość kosztów kwalifikowalnych do 5 mln zł i do 600 tys. zł wymaganą kwotę przychodów ze sprzedaży przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym (trwającym min.12 m-cy) w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym wnioskodawca złożył wniosek o udzielenie wsparcia.

Nabór wniosków trwa do 28 lutego 2018 r. Przedsiębiorcy mogą starać się nawet o 20 mln zł przy poziomie dofinansowania do 70%. Pula środków w obu konkursach wynosi 1,15 mld zł.
 Zachęcamy do udziału w naborze !